Hodnosti

Lovci a Anbu

31. května 2011 v 9:05 | poslal Bukva
Lovci
Lovci pátrají po zločincích na které jsou vystavěny odměny za zabití. Nepatří do žádné vesnice a vždy jednají na vlastní pěst.

Anbu
Je to tajemná 4-5 členná jednotka skrývající identitu pomocí zvířecí mask, které nosí na sobě a dělají pro vesnici jak ochranu tak se vypořádávají s nebezpečnými ninji a podnikají útoky na nepřátelské území. Mají jedinné poznávací znamení a to znamení pohlaví, tetování na pravém rameni jsou ženy a na levém muži. Znají dobře postavení a uspořádání těla. Anbu se dále rozděluje ještě do speciálních skupin jako jsou Oininové(lovci ninů), divize Root, vyslýchací a mučící jednotky.

Hledaný ninja

26. května 2011 v 19:19 | poslal Bukva
Hledaný ninja je jinak řečeno uprchlý ninja (nukenin). Uprchlým či jinak řečeno hledaným ninjou se stane každý, kdo bez povolení opustí hranici vesnice. V případě, že se tak stane, tak by měla mít vesnice za povinnost se s takovým ninjou vypořádat - v nejhorším případě ho zabít. Z uprchlých ninjů se mohou stát i zločinci. Organizace Akatsuki se právě hlavně skládá ze zločinců a všichni jsou označováni jako zločinci třídy S, což je největší stupeň. Jsou to zločinci, se kterými se vesnice nedokázala vypořádat.

Kage

23. května 2011 v 15:00 | poslal Bukva
Kage je nejvýznamnější, nejuznávanější a nejvytíženější osobnost ve vesnici. Má největší zodpovědnost za vesnici a jejich obyvatelé. Denno denně musí potvrzovat různá povolení k misím a jinným činnostem o které lidi žádá a pak podle obtížnosti misí rozřazuje a posílá ninji na mise podle jejich schopností a dovedností. Jako Kage má na starost i rozvoj vesnice a různé akce, které pořádá pro svojí vesnici. Dává též souhlas pro začínající chuninskou zkoušku, která se koná zrovna v jeho zemi a vesnici. V Listové vesnici je Chuninská zkouška 2x za rok pokud se nenaskytují různé komplikace jako jsou války apod. Kage taky vyhlašuje nouzové stavy, pokud má dojem že hrozí vesnici přímé nebezpečí. Pokud je Kage zabit, rada vesnice je povinná ihned zvolit nového nastupujícího Kage aby ostatní vesnice nevyužily této příležitosti k útoku. Při zvolení Kageho je nutné aby splnil jisté podmínky, nemůže se jim stát úplně každý. Kage musí být dost silný, zodpovědný a mít dostatek odvahy.

Jounin a Speciální Jounin

22. května 2011 v 10:35 | poslal Bukva
Jounin je ninja na vysoké bojové úrovni. Správný Jounin dokáže ovládat dva elementy podstaty. Kopírovací ninja Kakashi je taky jounin, u něho je vzácná vyjímka, že dokáže i více elementů. Jounin dokáže kombinovat dva elementy jako třeba vodní a zemní podstatu a z toho vznikne mokuton(dřevo) a nebo spojením větru a vody vznikne led.
Jouninové mají různé poslání ve vesnici. Někteří mají přidělený tým geninů, o který se musí starat a nebo plní mise jako obyčejný ninja. Jouninové mohou být i jako strážci Kageho. Jouninům jsou většinou přiděleny ty nejtěžší mise a to mise třídy A nebo S, kde hodně závisí na budoucnosti vesnice a i na jejich životech. Jako Jouninové nesou dost velkou zodpovědnost za svojí vesnici.

Tokubetsu Jounin (Speciální Jounin)
Existují ještě jeden druh Jouninů, kteří se řadí do podskupiny Jouninů. Říká se jim Tokubetsu Jounin. Tokubetsu Jounin je úroveň ninji mezi Chuninem a Jouninem. Tokubetsu Jounin je například velitel vysléchací jednotky v Listové - Morino Ibiki. Tito Ninjové musejí poslouchat své nadřízené Jouniny v misi. Pokud ale tento ninja sebou na misi nemá ninji s výší hodností než Chunin, tak Chuninové zase musejí poslouchat příkazy Tokubetsu Jounina.

Chunin

1. dubna 2011 v 20:46 | poslal Bukva
Není nikdo, kdo by byl jako Chunin nezodpovědný, protože chuninská zkouška ho naučila i to, jak být pravým chuninem. Chunin má velkou zodpovědnost v týmu a hlavně když je zvolen jako kapitán týmu. Jeho cílem je vymyslet plán strategie a pokud má přiděleny do týmu geniny, tak má i povinnost je chránit aby budoucí geninové měli šanci se stát silními ninji, protože většina geninů tvoří především děti. Pokud je tým složený z chuninů, tak tady vzniká situace, že bojují rovnocenně. Každý kapitán týmů jako chunin by si měl i brát na mise jednoho člena, který umí lékařské jutsu, aby možnosti na úspěšnost mise se zvýšili. Chuninové mají přidělené mise většinou buď typu C a nebo typu B, úroveň mise kterou vykonává je dáno jeho kvalitami, dovednostmi a jak dlouho je chuninem a taky jaká je situace ve vesnici, je také proto možné že může dostat i mise vyšších tříd případně pohotovosti a velkému nebezpečí.

Genin

19. ledna 2011 v 15:18 | poslal Bukva
Studenti akademie, kteří odmaturují a měli na to se stát oficiálně ninji se nazývají Geninové.
Jako většina geninů umí všechny základní techniky skupiny E a později zdokonalují svými tréninky své další zkušenosti a učí se náročnější techniky, postupem času tak zvládnou jako Geninové některé ninjovské techniky skupiny D a nebo dokonce i C, jsou i někteří vyjímeční ninjové, kteří jako geninové zvládnou o mnohem složitější techniky. Někteří geninové zůstavají geniny ze své vlastní vůle a mají schopnosti i třeba na úrovni Jounina.
Mise geninové plní ve skupinách s Chuninem a nebo Jouninem aby byla zajištěna jistota v úspěšnosti mise.
Mise typu D jsou typické pro každého Genina a plní je hlavně ti, co teprve jsou jako Geninové noví. Jsou to mise, které nemají nic společného s bojem ale s praktickými životními věcmi jako např. venčení psů, hlídání dětí, uklízení apod.
Později dostávají i mise typu C, jejíž náplní je např. hlídat osobu před lupiči, bandity apod.
Pokud chce Genin zvýšit svojí hodnost a jednou vést misi, musí mít dostatek zkušeností pro přihlášení a absolovování Chuninské zkoušky.

Student akademie

19. ledna 2011 v 15:18 | poslal Bukva
Prvním krokem stát se ninjou začíná právě na akademii. Mladí učňové se zde učí všechny důležité informace pro základní ninja techniky a jejich význam. Většinou se studenti učí pouze teorii a technickou část se učí až později. Mezi základní techniky který student na akademii se většinou učí jsou:

Kawarimi no jutsu(náhrada)
Henge(přeměna)
Bushin no Jutsu(klonování)

 I když všechny tyto ninja techniky jsou označovány jako techniky úrovně E, čili nejnižší, tak studentům většinou největší problém dělá Bushin no Jutsu, která navíc spotřebovává z těchto technik nejvíce chakry.
Po ukončení akademie se poté rozhodne, kteří ze studentů mají na to se stát ninjou.
 
 

Reklama