FF Kigoru

Královská slova (jednodílný příběh)

29. ledna 2014 v 12:03 | napsal Kigoru
Krátký příběh o nejmocnější zbraně na světě. O slovech.

Padaly kapky deště. Venku foukal studený vítr. Naruto stál venku před hudebním klubem. Všichni ostatní se bavili uvnitř klubu, jen Naruto stál už nějakou chvíli venku. Než se šli všichni společně bavit, u Naruta doma vypili několik piv, flašku tvrdého alkoholu a jedno červené víno. Doma se přátelé výborně bavili a tak se rozhodli, že si někam společně vyrazí. Po několikaminutové debatě se rozhodlo, že se půjde do nového hudebního baru. A tak tam asi po třiceti minutách dorazili. Tam si sedli k velkému dřevěnému stolu a opět se začali bavit. Byli stále více a více opilejší. Ke stolu si teď přisedli další známí, ty už ale Naruto tolik neznal, a tak se bavil jen s polovinou party, se kterou do klubu přišel. Druhá polovina party byla zaneprázdněna s nově příchozími u stolu. Smáli se čím dál hlasitěji a Naruto vůbec nechápal čemu. Snažil se smát s nimi, ale nevěděl, co je na tom vtipného. Co je tak zatraceně vtipného, tak úctyhodného na tom, že si někdo objednal dvojitou vodku?

Jeden pro všechny, všichni pro nikoho (jednodílný příběh)

12. ledna 2014 v 22:01 | napsal Kigoru
Psychologická povídka s tragickým koncem. Zaměřil jsem se na zkaženou společnost lidí, která za svojí aktuální pozici vlastně ani nemůže. Lidé mají vše zapsáno v genech. Za to, jak se chovají, mohou minulé režimy a další podobné faktory. Kdo má rád typické happy endingy, ať se mému psaní vyhýbá na kilometry daleko. Peace.

Naruto ležel ve své posteli. Bylo už odpoledne, několik hodin po obědě - dáli se instantnímu rámenu říkat plnohodnotný oběd. Ve svém malém bytě měl otevřené okno a tak mu do jeho obydlí proudil čerstvý jarní vzduch. Naruto se tisknul ke stěně a ačkoliv už byl oblečený do domácího oblečení, a ne do pyžama, byl schovaný pod peřinou. Hlavu měl pod velkým polštářem a přemýšlel nad věcmi, které ho už několik týdnů, ba i měsíců, trápily. Zkrátka nemohl pochopit, jak mohl dopustit, aby vše dopadlo takto. Narutovi bylo sedmnáct let.
 
 

Reklama