Doujutsu

Oční techniky

8. června 2009 v 19:08

Sharingan
Sharingan se nachází u všech členů klanu Uchiha, ale jen některým se ho podaří plně aktivovat. Pomocí Sharinganu lze kopírovat techniky ostatních ninjů a tak lze útok odrazit nebo se mu vyhnout. Z Sharinganu se dá také rozvinout mnoho dalších technik, například Mangekyou Sharingan. Ten dokázal ovládnout jen Madara a Itachi.
Byakugan
Tato oční technika se geneticky dědí v klanu Hyuuga. Byakugan je předek Sharinganu. Když je Byakugan aktivovaný, určitý jedinec, který Byakugan používá, získá jedinečné smyslové vnímání. Dokáže vidět tok chakry, skrz věci do určité vzdálenosti a má téměř 360 stupňové zorné pole s výjimkou malého slepého místa za prvním hrudním obratlem, který je jeho jediná známá slabina.Rinnegan
Je vrozená schopnosti Rikudou Sennina a jeho potomků. Rikudou Sennin byl představen jako první ninja a jeho doujutsu bylo nejsilnější ze všech tří očních technik. Říká se, že jako první shinobi vytvořil ninjutsu které známe z dnešní doby. Používání Rinneganu dává uživatelovi moc nad všemi elementy chakry.
neznámé doujutsu
Tato schopnost se objevila u sirotka Ranmaru. Pomocí této techniky dokáže vidět skrz věci, sám Ranmaru ji používal, aby se díval skrz chatu ve které bydlel, na vnější svět. Také dokáže skrýt svou přítomnost chakry.
 
 

Reklama