Co je to Naruto?

Co je to Naruto?

28. října 2010 v 23:21
Co je to Naruto?
Naruto je animovaný seriál založený na manze (= japonský komix) vytvořený Masashi Kishimotem. Anime i manga v Japonsku vychází dodnes. Licenci na toto anime zakoupilo mnoho zahraničních zemí, proto můžeme seriál vidět třeba i v Americe. U nás v Čechách se Naruto jednu dobu vysílal na dětské stanici Jetix (dnes již Disney Channel) a stále se vysílá na televizním kanálu Animax.

Před 13 lety
Příběh začíná již před 13 lety - v den, kdy napadl devítiocasý líščí démon Konohu. Démon pouhým mávnutím ocasu drtil skály a stromy, demoloval kousek po kousku celou vesnici. Všichni ninjové z Listové proti němu bojovali, ale nic nezmohli. Byli bezmocní a jediný, kdo mohl něco udělat, byl Čtvrtý Hokage, avšak za cenu vlastního života. Hokage zapečetil strašlivého démona do sotva narozeného dítěte. Tím byl spečetěn osud jak Hokageho, tak i malého chlapce Naruta.

O 13 let později
Naruto je hyperaktivní chlapec, který vyrůstá bez rodičů. Studuje v místní akademii pro budoucí ninji. Akademii na druhý pokus dokončí a stává se z něj Genin. Naruto je pevně odhodlán překonat všechny Hokage a stát se tím nejlepším, co kdy v Listové byl. Ale mezitím ho čeká mnoho nebezpečných dobrodružství. Mezi další hlavní hrdiny se řadí jeho úhlavní rival a zároveň přítel Sasuke Uchiha a Narutova láska Sakura Haruno.

Shippuuden
Shippuuden se odehrává o 2 a půl roku později. Naruto pod tréninkem Jiraiyi zesílil a naučil se novou techniku. Po návratu do Konohy ho vítají přátelé ale i nové mise. Čekají ho nová, smrtelně nebezpečná dobrodružství v čele s tajemnou organizací Akatsuki. Co je organizace zač a proč jdou po Narutovi a všech ostatních Jinchuuriki? Záchrání Naruto svého tehdejšího přítele? Kdo všechno položí život pro ochranu dobra? To vše a mnohem více se dozvíte v sérii Shippuuden, která v Japonsku běží od roku 2007 dodnes!
 
 

Reklama